fbpx
BMW PNT

ALASKA 07/2021

Termin
10-22.07.2021
Start/Koniec w Anchorage (USA/Alaska)
12 noclegów w klimatycznych hotelach
10 dni jazdy motocyklem, 2400 km
Śniadania w cenie wyprawy

Tego w Polsce jeszcze nie było! Gratulujemy – właśnie stoisz przed możliwością spędzenia najbliższych wakacji motocyklem po Alasce! To nie żart – przygotowaliśmy całe spektrum atrakcji w amerykańskim stanie, w którym latem nie zachodzi słońce… Poza spektakularnymi widokami, spędzisz ten czas na prawdziwie egzotycznych aktywnościach – rejsie na wieloryby, lotem widokowym z lądowaniem na lodowcu, zwiedzaniu opuszczonej kopalni złota czy zwiedzaniu jednego z najpiękniejszych parków Narodowych Świata – Denali Park.


CO TO ZA IMPREZA?

Egzotyka w amerykańskim stylu! Wyprawy motocyklowe po USA są dość popularne, ale to właśnie tylko z nami możesz spędzić motocyklowe wakacje na Alasce. Cóż tam niezwykłego? Otóż wszystko! Przede wszystkim klimat, natura i wspaniałe, motocyklowe trasy.

RAMOWY PLAN

 1. Przylatujemy do Anchorage, meldujemy się w hotelu i zabieramy się za krótkie zwiedzanie okolicy. Następnie odpoczywamy po długim locie i szykujemy się na przygodę!
 2. Odbieramy nasze motocykle, a od nas otrzymujesz nawigację z trasami. Przed nami droga w kierunku Glennallen, z licznymi punktami widokowymi. Na trasie niekończące się możliwości do malowniczych postoi…. Możliwy przejazd do jeziora Eklutna, ukrytego w górach zbiornika pochodzenia lodowcowego). Będziemy mijać kolejne rzeki, wysokie szczyty Gór Talkeetna i Gór Chugach, a także lodowce. Następnie postój przy lodowcu Matanuska i możliwość spaceru do jego czoła!
 3. Malowniczy przejazd do miasteczka Valdez. W pierwszej części dnia droga prowadzić nas będzie z widokami na góry największego parku narodowego Stanów Zjednoczonych – Parku Wrangla – Św. Eliasza. Tego dnia pokonywać będziemy przepiękną Przełęcz Thompsona oraz Keystone Canyon, niesamowity kanion o wysokich, pionowych skałach. Wizyta i spacer do lodowca Worthington, a następnie spacer przy Blueberry Lake.
 4. Kolejne przygody, tym razem także w klimacie offroad. Przejazd szutrem do jeziora pod miastem z dryfującymi krami lodowymi. Przed nami krótka trasa do portu i obserwacja zwierząt, w tym lwów morskich, wydr, a może nawet niedźwiedzi czarnych. Następnie czeka nas wizyta na terenie starego miasteczka Valdez, które zniszczyła fala tsunami w 1964 roku. Droga powrotna Keystone Canyon w stronę jeziora Paxson.

5. Kolejny dzień z delikatnym akcentem OFF. Wjazd na sezonową drogę szutrową Denali Highway (135 mil). W pogodny dzień towarzyszyć nam będą fantastyczne widoki na szczyty pasma Gór Alaska i schodzące z nich lodowce. Zaplanowane są liczne postoje widokowe oraz lunch w usytuowanym na trasie schronisku. Tego dnia czeka nas dłuższy przejazd, a celem są okolice Parku Narodowego Denali.
6. Ten dzień rezerwujemy na zwiedzanie Parku Narodowego Denali. Wycieczka ok. 8-godzinna z licznymi przystankami na obserwację zwierząt (wszystko odbywa się z autokaru). Następnie wieczorny malowniczy przejazd do miasteczka Talkeetna.
7. Zbijemy nieco z trasy aby przejechać malowniczą, sezonową drogę Hatcher Pass z wizytą przy opuszczonej kopalni złota Independence. Postoje przy Jeziorze Reflection i liczne postoje widokowe. Następnie popołudniowa, godzinna trasa do Girdwood prowadząca tuż nad oceanem, z pięknymi widokami na otaczające szczyty.

8. Po śniadaniu rozpoczynamy piękny przejazd w kierunku Homer, które jest naszym celem, a przed nami mnóstwo okazji do podziwiania widoków. Przystanek nad jeziorem Portage wśród lodowców i szczytów. Postój i lunch w Cooper Landing nad jeziorem Kenai. Wizyta w Ninilchik, rdzennej osadzie z rosyjskimi wpływami. Przy dobrej pogodzie na trasie towarzyszyć nam będą aktywne wulkany oraz góry Parku Narodowego Lake Clark. Szansa na obserwację licznych orłów.
9. Kolejny dzień pięknych tras i aktrakcji. W okolicy Cooper Landing odbijamy i kierujemy się w stronę Seward, ukrytego nad Zatoką Zmartwychwstania, nieopodal Parku Narodowego Kenai Fjords. Wizyta i spacer do Exit Glacier. Następnie popołudniowy rejs po wodach Parku Narodowego z możliwą obserwacją wielorybów i innych zwierząt.
10. Spokojny powrót do Anchorage. Następnie w planach zwiedzane Anchorage i okolic wraz z najciekawszymi atrakcjami tego regionu.


ILE TAKA PRZYJEMNOŚĆ?

Jeden uczestnik na jednym motocyklu *

cena wkrótce

Para uczestników na jednym motocyklu

cena wkrótce

A W CENIE WYPRAWY…

 • wynajem motocykla BMW
 • opracowany plan wydarzenia z harmonogramem, opisem atrakcji i codzienną odprawą,
 • noclegi w klimatycznych hotelach i motelach w pokojach dwuosobowych,
 • parking w hotelu,
 • transfer lotniskowy,
 • śniadania,
 • opieka polskojęzycznego przewodnika na trasie,
 • asysta busa bagażowego z zapleczem serwisowym,
 • opłaty za wstępy do Parków Narodowych,
 • opracowanie i wgranie trasy na nawigację,
 • wypożyczenie nawigacji Navigator VI na okres wyprawy,
 • ubezpiecznie KL i NNW,
 • turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: paliwa, posiłków innych niż śniadania, wejść na atrakcje dodatkowe, parkingu poza hotelem, napiwków, alkoholi, przelotu do i z Anchorage. Możemy pomóc w zakupie lotu 🙂


MAM PARĘ PYTAŃ…

A my gotowe odpowiedzi! Nie krępuj się więc i pytaj śmiało! Nie ma głupich pytań, w końcu to wakacje i chcesz je spędzić jak należy, pozostawiając wszystkie trudy organizacji właśnie nam:


Dawid Giersberg

To z nim będziesz szalał po winklach, ogarniał motocykl i nawigację za dnia. Nasz Dawid to także król wieczornych integracji.

+48 502696934
info@bmw-pnt.pl


Kasia Kliś

Ona ogarnia biurokrację, ale bez obaw – ułatwia to na maksa! Kasia także organizuje plan wyprawy i wszystkie jej atrakcje.

+ 48 511047249
info@bmw-pnt

NO NAMÓWILIŚCIE MNIE! CHCĘ JECHAĆ Z WAMI!

A my z przyjemnością spędzimy ten czas z Tobą! Zarejestruj się poniżej i czekaj na kontakt z naszej strony.


A KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI?

Całe to zamieszanie jest organizowane przez legalnego Organizatora Turystyki pod działalnością:
2WHEELS TRAVELS Spółka z o.o., Sękowo 4, 64-300 Nowy Tomyśl, NIP: 7882021171, Rejestr Organizatorów Turystyki Województwa Wielkopolskiego nr. 843
Oferujemy więc produkt w postaci wyprawy organizowany przez legalne biuro podróży motocyklowych. Nie musisz więc obawiać się, że Twoje wpłaty nie są rejestrowane, zgłaszane do Ministerstwa Turystyki, ani nie zabezpieczone Gwarancją Turystyczną.

My natomiast, z miłości do organizacji zapiętej na ostatni guzik i ze zrozumienia, że na każdy pieniądz trzeba ciężko zapracować, gwarantujemy w pełni profesjonalną oprawę i wyjątkowo przyjemny klimat całego wydarzenia. Nie organizujemy wielu wypraw rocznie właśnie dlatego, że naprawdę się przykładamy do tego co robimy, a każda nasza wycieczka jest powodem do dumy 🙂
Jednocześnie musimy zaznaczyć, że wyprawa będzie zorganizowana, jeżeli zbierzemy grupę minimum 10 osób, ani nie pojawią się jakiekolwiek przeciwskazania do jej organizacji ze strony organów zewnętrznych.

Przewiń do góry